Kuidas SOKET mu elu lihtsustab?
Avaldatud 12.09.2020, soket.ee

SOKETi filosoofiaks on luua keskkond, mis võimaldab omandada uusi ja hinnata olemasolevaid teadmisi, vähendades seejuures õpiärevust ja sellega kaasnevat stressi. Artiklitesarjas "Kuidas SOKET mu elu lihtsustab?" kirjeldame eluliste näideta varal, kuidas teised SOKETiga oma elu lihtsamaks on muutnud.

Igikestev eetika koolitus

Meie ettevõtte jaoks on oluline usaldusväärsus ning seetõttu peame üheks oma oluliseks väärtuseks eetilist ja väärikat käitumist. Selleks, et tagada parimat klienditeenindust ning eetilist käitumist igal hetkel, on tarvis töötajaid regulaarselt nende teemadega kursis hoida.

Meie esindused asuvad üle Eesti ning seetõttu ei ole klassikoolituste korraldamine meie ettevõtte puhul just lihtne ülesanne. Oleme mõelnud e-koolituste peale ja katsetanud erinevaid lähenemisi alates videokoolitustest kuni e-testideni. Pikkade e-testide tarbeks ei leidnud töötajad reeglina aega ning ainuüksi video vaatamisest ei saa järeldada, et töötaja midagi videost ka õppis.

Aasta alguses võtsime kasutusele SOKET-i ning alustasime selle katsetamist väiksemas grupis. Teadmiste hindamise oleme seadistanud selliselt, et iga osaleja saab ühe eetikateemalise küsimuse päevas, mis kirjeldab mõnda igapäevast situatsiooni. Osaleja valitud vastuse põhjal anname talle tagasisidet, mis tehtud valikus oli õigesti või valesti.

See "igapäevane SOKET" ja eetika teema on tänu sellele lähenemisele muutunud meie ettevõtte igapäevaseks osaks. Inimestel on tekkinud hasart ning oodatakse järgmist kaasust, mida lahendada ning eetika teemadel arutletakse kohvinurkades, mida varasemalt ei ole olnud. Seega võib öelda, et eetika on tänu "teadmiste ampsudele" muutunud oluliselt populaarsemaks ka töötajate seas.

Kirjeldatud ettevõttes töötab üle Eesti erinevais paigus ligi 600 inimest. Eetika teadmiste hindamise osalusprotsent on olnud koguaeg üle 90%, mis on teadmiste hindamiste puhul väga hea tulemus!

Kas tekkis huvi?

Teisi põnevaid kasutuslugusid leiad artiklitesarjast "Kuidas SOKET mu elu lihtsustab?". Kui Sul on huvi SOKET-it oma ettevõttes proovida, siis võta ühendust aadressil soket@soket.ee ja räägime sellest lähemalt!